Input your search keywords and press Enter.

Đir po Gradu koji nestajeeee…

Prošetetate li ovih dana samo od Peskarije do Kneževa dvora zateći ćete ove prizore: hladnjake i štandove sa suvenirima, potpuno neprimjerene sadržaje za naš lijepi skladni Grad. Možete zamisliti kako turisti reagiraju kada hoće snimiti gradski porat ili Knežev dvor – sigurno im se diže kosa na glavi kada vide sav ovaj kič na lijepim kamenim pločama i uz kulturno povijesne spomenike nulte kategorije!
Mnogi naši sugrađani nam se obraćaju preko našeg Zelenog telefona Eko-Fona ili preko naše FB stranice i pitajući nas kada će s ovim svim „Disneylandom“ u Gradu prestati i tko ovo dozvoljava jer naš Grad je bio uvijek skladan i imao mjeru!
Što reći nego da dijelimo razmišljanje naših sugrađana jer vidimo da naš Grad sve više gubi svoj identitet posebno kulturni. Zašto kulturne insititucije Grada ne reagiraju i zaustave ovaj kičeraj po Stradunu i oko Straduna!

„Kao građani ovog Planeta mi svi imamo obvezu ostaviti za sobom ljepši, zdraviji, čišći i bolji svijet za našu djecu i buduće generacije.“
(Blythe Danner )

Voditeljica Zelenog telefona Eko-Fona:
Jadranka Šimunović

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *