Input your search keywords and press Enter.

Dan Europe u dubrovačkoj privatnoj gimnaziji

Ove je školske godine naša privatna gimnazija uključena u obrazovni program „Škola ambasador Europskog parlamenta – EPAS; European Parliament Ambassador School)“ , nakon niza projekata kojima su promovirane europske vrijednosti u našoj sredini.

Napomenimo samo one o očuvanju govora Dubrovnika i njegovim duboko europskim korijenima, o uspomeni na žrtve komunističkoga terora na Daksi i ostalim stratištima oko Grada, uspjehu na međunarodnom školskom natjecanju o Europskoj uniji, koji je rezultirao pobjedničkim izletom u sjedište europskih insitutcija u Bruxellexu i kao kruna izuzetno uspješno odrađenom međunarodnom projektu iz Erasmus + programa o dvojezičnosti u nastavi „Multikey“, kojeg je naša škola bila nositelj u suradnji s koelgama iz Splita, Italije, Španjolske, Poljske i Latvije, a čiji je najvidljiviji rezultat taj da smo prva škola u županiji koja je uvela dvojezičnost u nastavu.

Vrhunac sudjelovanja u ovogodišnjem projektu dogodit će se idući tjedan povodom obilježavanja 9. svibnja – Dana Europe.

Obilježavanje će trajati puna dva dana, počevši od ponedjeljka 8. svibnja kada će učenici i profesori odraditi vanučioničnu nastavu na otoku Lokrumu. Dio nastave će upravo biti posvećen europskoj prošlosti, sadašnjosti i budućnosti.

Na sam Dan Europe nastava će biti skraćena, a tijekom zadnja dva sata (počevši od 13, 15) bit će održana prigodna školska priredba te kviz znanja o Europskoj uniji kojega organizira i vodi mentorica ovoga projekta, profesorica geografije i francuskog jezika Marija Zadil.

Program prigodne priredbe učenika Dubrovačke privatne gimnazije povodom Dana Europe:

1. Hrvatska himna „Lijepa naša domovino“

2. Himna EU : „Oda radosti“ u izvedbi naših učenika: Vesne Palčok (2. r) i Jakova Sekule (4. r.) – dvoglasno na violini

3. Uvodna riječ ravnatelja

4. William Shakespeare – Luko Paljetak ( o piscima) – Mia Glumac

5. William Shakespeare: sonnet 18 :„Shall I compare thee to a summer day“ (izvodi učenik: Roman Rogić Cvinar, 2. razred)

6. Luko Paljetak: „Dal’ da te s ljetnim usporedim danom?“ (izvodi učenica Paula Banac)

7. Juan Antonio Muriel ( o piscu) – Mia Glumac

8. Juan Antonio Muriel: „La tristeza“ – (izvode učenici trećega razreda: Karla Musladin i Ivuša Vuković)

9. Heinrich Heine – (o piscu) – Mia Glumac

10. Heinrich Heine: „Die Lorelei“ (izvodi : Antea Mandić 1. razred)

11. Giacomo Leopardi – (o piscu) – Mia Glumac

12. Giacomo Leopardi: „A Silvia“ (izvodi: Vito Mennea, učenik 4. razreda)

13. Victor Hugo – (o piscu) – Mia Glumac

14. Victor Hugo: govor (izvode: Franica Bašić, Leonarda Zekić i Katarina Rokolj; učenice 2. razreda)

15. Tin Ujević – (o piscu) – Mia Glumac

16. Tin Ujević: „Oproštaj“ – (izvodi: Mia Dabo, učenica 4. razreda)

17. Marija Zadil, prof. mentorica programa – završna riječ i poziv na kviz.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *