Input your search keywords and press Enter.

Šesti Amor u knjižnici donio pobjedu Viktoriji Čupić i Bruni Golemac

IZABRANE NAJLJEPŠE LJUBAVNE PJESME Šesti Amor u knjižnici donio pobjedu Viktoriji Čupić i Bruni Golemac

 

Na Dan zaljubljenih održao se već šesti po redu izbor za najljepšu ljubavnu pjesmu “Amor u knjižnici” u kategoriji osnovnih (od 5. do 8. r.) i srednjih škola. Natječaj su raspisale Dubrovačke knjižnice početkom godine, a prijavilo se rekordnih 48 učenika, njih 28 su osnovnoškolci, a 20 srednjoškolci. Događanje se održalo u Ogranku Lapad i vodila ga je knjižničarka i voditeljica Ogranka Katarina Palinić.

Stručni žiri, koji je odlučivao o najljepšim ljubavnim pjesmama, činile su spisateljica, profesorica hrvatskog jezika i književnosti Stanislava (Staša) Nikolić Aras, profesorica hrvatskog jezika i književnosti i amaterska glumica Tajana Martić te knjižničarka i spisateljica Renata Zlatković.

Najljepša ljubavna pjesma u kategoriji osnovnih škola je pjesma Limunada Viktorije Čupić, učenice 6. razreda OŠ Gruda pod mentorstvom profesorice Pauline Kisić Pendo. Prvo mjesto u kategoriji srednjih škola zauzela je pjesma Posadit ću vrt u tvome srcu Brune Golemac, učenice 3. razreda Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića s pravom javnosti i njene mentorica profesorice Mirjane Žeravica.

Prva tri mjesta osnovnih škola nagrađena su: Držićeva Novela od Stanca u stripu koji je napengao Dubravko Kastrapeli, a izdao ju je Dom Marina Držića, besplatno godišnje članstvo u Dubrovačkim knjižnicama, dvije karte za predstavu Kazališta Marina Držića po izboru i burse Dubrovačkih knjižnica.

Prva tri mjesta srednjih škola nagrađena su: Svijet koji nije od ovoga svijeta izabrane pjesme Wislawe Szymborske u izdanju Frakture, besplatno godišnje članstvo u Dubrovačkim knjižnicama, dvije karte za predstavu Kazališta Marina Držića po izboru i burse Dubrovačkih knjižnica.

Dubrovačke knjižnice zahvaljuju Domu Marina Držića i Kazalištu Marina Držića. “Amor u knjižnici” pjesmama je uveličao bend Agroni pod mentorstvom Ivice Glunčića i Ivana Jakića.

NAGRAĐENI

OSNOVNE ŠKOLE

1. MJESTO Limunada, Viktorija Čupić, 6. r. OŠ Gruda, Mentorica: Paulina Kisić Pendo, prof.

2. MJESTO Ljubav ne razumijem, Klara Radulj, 5. r. OŠ Mokošica, Mentorica: Rina Miloglav- Vlahov, prof.

3. MJESTO Iskra, Roza Bukvić, 7. r. OŠ Ivana Gundulića, Mentorica: Maja Bezina Mišić, prof.

 

SREDNJE ŠKOLE

1. MJESTO Posadit ću vrt u tvome srcu, Bruna Golemac, 3. r. Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića s pravom javnosti, Mentorica: Mirjana Žeravica, prof.

2. MJESTO Pogled, Iva Trojić, 1. r. Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića s pravom javnosti, Mentorica: Mirjana Žeravica, prof.

3. MJESTO Ptica bijela, Džejla Meškić, 3. Razred Ekonomske i trgovačke škole Dubrovnik, Mentorica: Katica Vidojević, prof.

 

OSNOVNE ŠKOLE (OSTALI SUDIONICI)

OSNOVNA ŠKOLA GRUDA

Mentorica: Paulina Kisić Pendo

Matija Mujo, 6. r.

Petra Pavlić, 6. r.

Miho Radin, 8. r.

 

OSNOVNA ŠKOLA LAPAD

Mentorica: Ivana Marijanović Mekišić

Ivano Malek, 5. r.

Mathias Crčić-Kurtanjek, 5. r.

 

OSNOVNA ŠKOLA IVANA GUNDULIĆA

Mentorica: Barbara Ogresta

Nika Radić, 5. r.

Marta Vuksanović, 5. r.

Antun Pleština, 5. r.

Nikola Goravica, 7. r.

Juraj Voloder, 5. r.

Doris Miljević, 7. r.

 

Mentorica: Maja Bezina Mišić

Mara Lazarević, 5. r.

Jadran Matić, 5. r.

Marin Matić, 5. r.

Nina Negodić, 7. r.

 

Mentorica: Katija Đurković, prof.

Ema Hartman, 6. r.

Brigita Režić, 6. r.

 

OSNOVNA ŠKOLA MARINA DRŽIĆA

Mentorica: Lucija Stahor

Nina Prkačin, 6. r.

Dora Stahor, 5. r.

Toni Milošević, 6. r.

Stjepan Kovačić, 5. r.

 

OSNOVNA ŠKOLA MARINA GETALDIĆA

Mentorica: Ana Lokas

Luke Saltarić, 6. r.

Mare Bušnja, 6. r.

Nea Rilović, 8. r.

 

OSNOVNA ŠKOLA MOKOŠICA

Mentorica: Rina Miloglav-Vlahov, prof.

Iva Kristić, 5. r.

 

SREDNJE ŠKOLE

BISKUPIJSKA KLASIČNA GIMNAZIJA RUĐERA BOŠKOVIĆA S PRAVOM JAVNOSTI

Mentorica: Mirjana Žeravica

Nikola Vuletić, 2. r.

Nikoleta Popović, 1. r.

Lucija Miljas, 1. r.

Nina Glumac, 2. r.

Eva Baletić, 1. r.

Marina Prkačin, 1. r.

 

 

EKONOMSKA I TRGOVAČKA ŠKOLA DUBROVNIK

Mentorica: Marija Matana Bazdan, prof.

Paulina Dalmatin, 1. r.

Luka Kakarigji, 3. r.

Mario Mozara, 3. r.

Lucija Kordić, 1. r.

Bruno Iveković, 3. r.

 

Mentor: Davor Deranja, prof.

Stijepo Žmirak, 1. r.

Karla Bandalo, 1. r.

 

TURISTIČKA I UGOSTITELJSKA ŠKOLA DUBROVNIK

Mentorica: Ana Kukrika, prof.

Nikola Cvjetković, 4. r.

 

DUBROVAČKA PRIVATNA GIMNAZIJA

Mentorica: Romana Karamehmedović

Klea Jovanović, 2. r.

 

POMORSKO-TEHNIČKA ŠKOLA

Mentorica: Ivana Jadrov, prof.

Hrvoje Obad, 4. r.

 

GIMNAZIJA DUBROVNIK

Mentorica: Marina Asturić, prof.

Paula Previšić, 3. r.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)