Input your search keywords and press Enter.

Rezultati županijske smotre LiDraNo

REZULTATI SMOTRE

Na županijsku smotru LiDraNo pristiglo je 27 literarnih radova osnovnih škola, 15 novinarskih radova, 7 školskih listova i  5 radijskih emisija. Na smotru za srednje škole pristiglo je 15 literarnih radova, 7 novinarskih radova, 3 radijske emisije te dva školska lista.

Ukupno je sudjelovalo preko 200 učenika i 50 mentora. Hvala svima! 

ŽUPANIJSKA SMOTRA LIDRANO 2020. DUBROVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE

Škola domaćin:

Gimnazija Dubrovnik

Mjesto i vrijeme održavanja

11. ožujka 2020., Kazalište Marina Držića

STRUČNA POVJERNESTVA ZA PROSUDBU: 

Povjerenstvo za dramski izraz:

Petra Jelača, kazališna kritičarka i teatrologinja

Hrvoje Sebastijan, kazališni glumac

Zdeslav Čotić, kazališni glumac

Državni izbornik:

Paolo Tišljarić, kazališni redatelj

Povjerenstvo za literarni izraz:

Ivan Cikatić, profesor i književnik

Mariela Marković, profesorica i književnica

Stanislava Nikolić Aras, književnica

Povjerenstvo za novinarski izraz

Baldo Marunčić, novinar

Ivica Puljić, novinar

Leona Rašica, novinarka

Povjerenstvo za radijski izraz

Ivana Androić, glavna urednica Radio Ragusa

Branimir Jelić, tehnička podrška Radio Ragusa

Suzi Sokol, radijska voditeljica

DRAMSKO-SCENSKO STVARALAŠTVO, POJEDINAČNI NASTUPI OSNOVNIH ŠKOLA

1Sreća, Ivica Vanja Rorić  

Helena Penetra, 5. razred, OŠ Gruda 

Mentorica: Marijana  Šerkić  Despot  ​

Kazivanje poezije, 2min

2Barka, Nelka Sardelić

Mato Bogdan, 7. razred, OŠ Orebić

Mentorica: Vesna Martinović  

Monolog, 2min

DRAMSKO-SCENSKO STVARALAŠTVO, SKUPNI NASTUPI OSNOVNIH ŠKOLA

1Povuci-potegni, Ivana Radaljac​

Učenici 4. razred OŠ Lapad​

Mentorica: Ivana Radaljac​

Lutkarska igra, 10min

​​

2. Kamo je nestao Mali princ? prema tekstu Antoine de Saint Exupery priredila Slavica Jakišić

Učenici 7., 5 i 6.razreda OŠ Opuzen 

mentorica: Slavica Jakišić

Dramsko-scenska igra, 14min

3Moj tovare poštovani, prilagodila Marina Šego prema Priče o tovaru

Učenici 3. i 4. razreda OŠ Smokvica​

Mentorica: Marina Šego​​​

Recital, 13min

DRAMSKO-SCENSKO STVARALAŠTVO, POJEDINAČNI NASTUPI SREDNJIH ŠKOLA

1Caroline NouberNebojša Romčević

Adna  Hebib, 3. razred, Gimnazija Dubrovnik

Mentorica: Janja Leščan​​

Monolog, 4min

DRAMSKO-SCENSKO STVARALAŠTVO, SKUPNI NASTUPI SREDNJIH ŠKOLA

​​​

1Groznica subotnje večeridramska skupina  

Učenice 2 i 3. razreda, Gimnazija Dubrovnik

Mentorica: Matilda Perković

Dramsko-scenska igra, 12min​

LITERARNI IZRAZ – OSNOVNE ŠKOLE

1. Kapljica 

Helena Penetra, 5. razred, OŠ Gruda

Mentorica: Marijana Šerkić Despot

2. Moje Konavle

Roko Miljan Popović, 6. razred, OŠ Cavtat 

Mentor: Ivan Marić​​

3. Eskurzija 

Veronika Dovijanić, 8. razred, OŠ Blato​

Mentorica: Ljubica Andreis 

4. Raj na zemlji

Marin Miljak, 7. razred, OŠ Trpanj 

Mentorica: AnaTulić Šale​

5. Želja jedne petice

Lamija Mešković 4. razred, OŠ Ivana Gundulića – Dubrovnik 

Mentorica: Dubravka Sambrailo

LITERARNI IZRAZ – SREDNJE ŠKOLE

1. U meni su dva vuka

Nina Soče, 1. razred SŠ, Gimnazija Metković

Mentorica: Martina Pačić

2. Pjesme bez riječi  

Romana Knežević, 3. razred, Gimnazija Dubrovnik

Mentorica: Marina Đanović ​

3. Htjela bih…

Antonija Bračun, 2. razred, Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića s pravom javnosti Dubrovnik 

Mentorica: Mirjana Žeravica

4. Nestala ​

Maja Makivić, 2. razred, Gimnazija Dubrovnik 

Mentorica: Ana Njirić Aleksić​

NOVINARSKI IZRAZ 

SAMOSTALNI NOVINSKI RAD – OSNOVNE ŠKOLE

1. Bijela traversa, člananak

Lara Leitao, 7. razred, OŠ Gruda

Mentorica: Ana Veselić  

2. Moja slika Vijetnama, putopis

Nika Kralj, 8. razred, OŠ Cavtat​

Mentorica: Marijana Đuraš 

3. Mislite svojom glavom! intervju​

Paola Depolo, 7. razred, OŠ Marina Getaldića 

Mentorica: Katica Lujo​​

SAMOSTALNI NOVINARSKI RAD – SREDNJE ŠKOLE

1. Par brzopoteznih pitanja za najbolje multitaskere u Gimnaziji Dubrovnik, intervju

Margarita Koši, 2. razred, Gimnazija Dubrovnik

Mentorica: Anđela Džamarija​

2. Moraš biti najbolji da te primijete, intervju

Matea Brautović, 2. razred, Gimnazija Dubrovnik 

Mentorica: Anđela Džamarija​

ŠKOLSKI LIST – OSNOVNE ŠKOLE

1. Tintilinić, OŠ Gruda

Urednica: Ilia Letunić, 8. razred 

Mentorica: Ana Veselić​

2. Kreket, OŠ don Mihovila Pavlinovića

Urednik: Filip Jerković, 8. razred 

Mentorica:  Katica Salacan 

3. Vidra, OŠ Marina Držića​

Urednica: Lara Mezei, 7. razred 

Mentorica: Maris Batričević​

ŠKOLSKI LIST – SREDNJE ŠKOLE

1. Infođir broj 31, Gimnazija Dubrovnik 

Urednica: Matea Brautović, 2. razred

Mentorica: Anđela Džamarija​

2. Infođir broj 32, Gimnazija Dubrovnik

Urednica: Matea Brautović, 2. razred

Mentorica: Anđela Džamarija​

RADIJSKI IZRAZ – OSNOVNE ŠKOLE

1. Svijet za 5! OŠ Ivana Gundulića Dubrovnik​

Učenici 5. razred 

Mentorica: Barbara Ogresta​

Radijska emisija

2. Voda, OŠ Petra Kanavelića​

Mislav Tomičić i Vito Melhior, 7. razred 

Mentorica: Suzana Petković 

Radijska emisija​​

4. Posljednji hrvatski brodograditelj, OŠ Ante Curać-Pinjac ​

Katarina Skokandić i Jakica Bakarić, 8. razred 

Mentorica: Anamarija Radovanović​

Radijska emisija

RADIJSKI IZRAZ – SREDNJE ŠKOLE

1. Putuj, uči, vrati se kući! Gimnazija Metković 

Marija-Kristina Majčicai Petar Borovac, 2. razred i 3. razred 

Mentorica: Suzana Nižić 

Radijska emisija​​

2. Od bubice do iglice, Gimnazija Dubrovnik

Anadora Kukrika i Ivia Ana Car, 3. razred 

Mentorica: Ana Njirić Aleksić

Radijska emisija​

3. CimericeGimnazija Dubrovnik

Skupina učenica 3 i 4. razred​

Mentorica: Lucijana Pendo 

Radioigra

 

 

 

L. Pendo

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *