Input your search keywords and press Enter.

Izlučno natjecanje WorldSkills Croatia u Dubrovniku

Regionalno natjecanje WoldSkills Croatia održavalo se u Dubrovniku od 12. do 14. ožujka 2024. u organizaciji Turističke i ugostiteljske škole Dubrovnik.

Prvi dan izlučnog natjecanja WSC Croatia u disciplini Kuharstvo natjecalo se 12 predstavnika srednjih škola iz regije, od Sinja do Dubrovnika.

Prva tri mjesta osvojili su:

1. Dorotea Đeladinov, učenica TUŠ Split, mentor Ronald Topalović,

2. Ivona Štokić, učenica TUŠ Dubrovnik, mentor Leo Ljubičić,

3. Karlo Marulić, učenik Srednje škole Brač, mentor Zvonimir Ljaljić.

U srijedu su se natjecali u disciplini Slastičarstvo, gdje je sudjelovalo pet natjecatelja i disciplini Ugostiteljsko posluživanje s osam natjecatelja.

U disciplini Slastičarstvo prva tri mjesta osvojile su:

1. Marija Banjan, učenica TUŠ Split, mentorica Cvita Lolić,

2. Ivana Vranješ, učenica Srednje strukovne škole Makarska, mentorica lnes Čikeš,

3. Ivana Dodig, učenica Privatne srednje škole Wallner, mentorica Petra Roško.

U disciplini Ugostiteljsko posluživanje prva tri mjesta osvojili su:

1. Ana Tadinac, učenica TUŠ Split, mentor Vedran Bauk,

2. Toni Krce, učenik Srednje strukovne škole bana J. Jelačića iz Sinja, mentorica Katarina Sablić,

3. Alessandro Antonio Bratoš, TUŠ Dubrovnik, mentor Valentino Vrdoljak.

Posljednjeg dana izlučnog WorldSkills natjecanja u TUŠ DU nastupili su natjecatelji u tri discipline: Pomoćni kuhar i slastičar, Turistička destinacija i Poslovanje recepcije hotela.

U disciplini Pomoćni kuhar i slastičar prva tri mjesta osvojili su:

1. Dominik Bagavac iz Turističke i ugostiteljske škole Dubrovnik, mentorica Marija Bazdan,

2. Nikolina Lekaj iz Turističko-ugostiteljske škole Split, mentor Nikša Topić,

3. Ivan Sršen iz Srednje škole Metković, mentor Vedran Perić.

U disciplini Turistička destinacija:

1. Petar Obradović iz Turističke i ugostiteljske škole Dubrovnik, mentor Nikša Grabovac,

2. Ena Zejnilhodžić iz Srednje škole Bol, mentorica Ivana Radolfi,

3. Angelina Barić iz Srednje škole Hvar, mentorica Sanda Stančić.

U disciplini Poslovanje recepcije hotela:

1. Leona Katić iz Turističke i ugostiteljske škole Dubrovnik, mentor Ivan Udženija,

2. Marin Raos iz Srednje škole fra A. K. Miošića, Makarska, mentorica Sylva Gojak,

3. Ante Tomašević iz Srednje škole Petra Šegedina, mentorica Mišela Škarica.

 

Na državno natjecanje WSC Croatia koje se održava u svibnju ove godine predstavnici regija dobiti će pozivnice za sudjelovanje, dok je svjetsko natjecanje u rujnu u Lyonu, u Francuskoj.

 

WorldSkills Croatia povezuje strukovne škole, mnogobrojne partnere i poslodavce koji u svojoj djelatnosti koriste tehnologiju, proizvode ili pružaju usluge povezane s tom disciplinom te zapošljavaju učenike koji su završili srodne strukovne škole. Sudjelovanje predstavnika gospodarstva jedan je od ključnih načina kako postići dugoročni cilj – povećanje zapošljivosti učenika koji su završili strukovne škole. Poslodavci svojim sudjelovanjem doprinose i društvenoj odgovornosti za razvoj obrazovnoga sustava.

Čestitke svim natjecateljima!

Turistička i ugostiteljska škola Dubrovnik

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)