Ukinuta Carinarnica Dubrovnik!
Na 34. sjednici Vlade RH donesena je odluka o ukidanju Carinarnice Dubrovnik i početku rada Carinarnice Ploče. Carinarnica Dubrovnik prestaje s radom 30. lipnja, a odluka stupa na snagu od 1. srpnja.
Sindikalni povjerenik Carinskog sindikata u Carinarnici Dubrovnik Juraj Popović za duList je kazao kako će vrijeme pokazati zašto je donesena takva odluka i koji su pravi razlozi.
'Nitko nije iznio podatke o ekonomskoj opravdanosti takve odluke. Ovakva odluka skupo će koštati Vladu,' zaključio je Popović.?
Kao moguće razloge ukidanja navodi to kako je upravo ova Carinarnica imala jako dobre rezultate i gdje su se vrijednosti zapljene na štetu tvrtki iz Zagreba brojile u milijunima kuna. Nije zanemariva ni vrijednost nekretnine u kojoj djeluje Carinarnica, za razliku od drugih u Hrvatskoj koje plaćaju najam, na koju je netko možda 'bacio oko'. Popović također za Dulist navodi kako je jedan od mogućih razloga i kriminal na području doline Neretve, koji je nemoguće prikriti ukoliko središnja carinarnica bude ova u Dubrovniku.
portaloko.hr
*************
Dobroslavić: Razočarani smo!
Riječ je o posvemašnjem razočarenju potezima Vlade koja ne pokazuje nikakvo razumijevanje za Dubrovnik i tradiciju carine u Dubrovniku od 13. stoljeća - kazao je župan Nikola Dobroslavić komentirajući informaciju o ukidanju dubrovačke carinarnice.
- Takva odluka je posve neopravdana, a ovakvo donošenje odluke lomom preko koljena ne pridonosi brizi države za Dubrovnik i njegove građane - istaknuo je župan Dobroslavić.
- Dubrovnik je značajan centar zbog svoje povijesne važnosti i nevjerojatne tradicije, a želja Ploča, koje su značajne, a bit će u budućnosti još značajnije, da stekne poseban status mogla se ostvariti uspostavom carinarnica u Dubrovniku i u Pločama - zaključio je župan Nikola Dobroslavić.
dulist.hr
|