Input your search keywords and press Enter.

Muči vas pojačano znojenje? Možda je problem u vašem dezodoransu

Korištenje antiperspiranata kako bi se spriječilo znojenje pod pazuhom može izazvati pojačano znojenje drugdje na tijelu, kažu njemački liječnici.

“Postoji nadomjesno znojenje” koje se javlja poslije nanošenja antiperspiranta koji ima visoku koncentraciju alumnijeva klorida koji blokira žlijezde znojnice, rekla je Maha Hofmann, dermatologinja u berlinskoj bolnici Charite. “Znoj služi za regulaciju tjelesne temperature i ako treba izaći će drugim putem”, rekla je. Hofmann dodaje da ljudi koji se služe klasičnim dezodoransima ne moraju brinuti o nadomjesnom znojenju jer ih većina ne sadrži više od tri do pet posto aluminijeva klorida, ako i toliko, što nije dovoljno za nanošenje bilo kakve štete.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *